Informacja Link do platormy learningowej
Czernikowskie Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Czyż-nie”

Gļżrny pasek z cieniem
Internetowe liczniki
stat4u


Szanowni Państwo,

Odyseusze to uczestnicy Odysei Umysłu - Międzynarodowego Konkursu Twórczego Rozwiązywania Problemów Odyssey of the Mind, w którym rokrocznie bierze udział kilkaset tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych dzieci i młodzieży. Siedmioosobowe drużyny uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, licealistów oraz studentów od jesieni trenują swoje umysły pod okiem przeszkolonych trenerów.

W marcu młodzi ludzie z całej Polski rywalizowali podczas Eliminacji Regionalnych Odysei Umysłu w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Sędziowie wyłonili najlepsze drużyny, które ich zdaniem przedstawiły w najbardziej twórczy sposób rozwiązania długoterminowych problemów konkursowych oraz wykonały kreatywnie zadanie spontaniczne, nieznane do ostatniej chwili. Podobne zmagania czekały na uczestników w Gdańsku, czyli na finałach krajowych.

My, Odyseusze, uczniowie czernikowskich szkół od kilku lat aktywnie i z sukcesami bierzemy udział w tym niezwykłym konkursie. W tym roku po raz pierwszy sięgnęliśmy po najwyższe laury i zostaliśmy Mistrzami Polski w naszej kategorii wiekowej. Sukces to dla nas niebywały. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy rozsławić nasze Czernikowo! Jako jedyna drużyna z województwa kujawsko–pomorskiego staniemy przed kolejnym wyzwaniem Finałem Światowym w Michigan State University w USA, który odbędzie się już w dniach 21-26.05.2013 r. Aby w nim uczestniczyć i podjąć rywalizację z drużynami z całego świata niezbędne są nam fundusze na ubezpieczenie, przeloty, wizę. Przewidywany koszt na jednego uczestnika (drużyna to siedem Odyseuszek, trzy Trenerki i Tłumacz) to około 8 000 zł.

Wiemy, że doskonale Państwo rozumieją ile wysiłku, pracy, determinacji, ale też ludzkiej życzliwości potrzeba do osiągnięcia pełnego sukcesu.

Przed taką szansą właśnie stoimy. W kraju osiągnęliśmy już wszystko. Teraz mamy możliwość zweryfikowania swych umiejętności z najlepszymi drużynami na świecie. Ironią losu byłoby, gdyby zaangażowanie, talenty, niewątpliwy sukces zostały pokonane przez przeciwnika tak znaczącego jakim są pieniądze, ale nie najważniejszego w całej tej historii.

W związku z powyższym problemem zwracamy się z prośbą do Państwa o pomoc w dofinansowaniu naszego wyjazdu.

Liczymy na Państwa życzliwość i wsparcie. Będziemy dumni z możliwości reprezentowania na tak dużą skalę naszej Gminy, Powiatu, Województwa, ale także naszych Sponsorów.

Z poważaniem Odyseusze i Trenerzy

Numer konta:

Czernikowskie Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Edukacji Kultury i Sportu „Czyż nie” Odyseja Umysłu 2013, ul. Toruńska 20, 87-640 Czernikowo.

24 9537 0000 2003 0030 2579 0014

Wyjazd Odyseuszek współfinansuje Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Herb woj. kuj.-pom.

 
Czernikowskie Stowarzyszenie Czyż-nie”, 87-640 Czernikowo, ul. Toruńska 20, tel.: 517 337 951, fax. 54 288 92 22, e-mail: asivickis@gmail.com