Informacja Link do platormy learningowej
Czernikowskie Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Czyż-nie”

Gļżrny pasek z cieniem
Internetowe liczniki
stat4u


Odyseusze z Czernikowa Mistrzami Polski

Drużyna czernikowskich Odyseuszy, pod patronatem Stowarzyszenia „Czyż-nie”, w dniach 23-24 marca uczestniczyła w 22 Ogólnopolskim Finale konkursu Odyseja Umysłu 2013 odbywającym się w Gdańsku. Odyseusze fantastycznie zaprezentowali rozwiązanie problemu długoterminowego pod nazwą „Zawiłości normalności”, twórczo rozwiązali Problem Spontaniczny, uzyskali wysoką ocenę za Styl i tym samym zostali Mistrzami Polski w swojej kategorii wiekowej.

Jest to jednoznaczne z otrzymaniem przez drużynę awansu na Finały Światowe, odbywające się w USA w Michigen State University w dniach 21-26.05.2013 r.

Finały Światowe to zwieńczenie odysejowego sezonu. Czernikowscy Odyseusze pośród 800 drużyn z całego świata, w czterech kategoriach wiekowych, w pięciu Problemach Długoterminowych, mogą współzawodniczyć o prestiżowy tytuł Mistrzów Świata. Jest to ogromny sukces w pięcioletniej przygodzie z Odyseją Umysłu. Od początku Odysei Umysłu w Czernikowie, czyli od 2009 roku w programie uczestniczy Weronika Paul i Karolina Strychalska, od 2010 roku Daria Grodzińska, Alicja Grzywińska i Julia Pospiech, a od 2012 Marta Masalska i najmłodsza tegoroczna Odyseuszka wchodząca w skład zwycięskiej drużyny Bernadeta Marchlewska.

Dziękujemy wszystkim, którzy pozwolili Odyseuszom myśleć, tworzyć i marzyć. Za dotychczasowe wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy.


 
Czernikowskie Stowarzyszenie Czyż-nie”, 87-640 Czernikowo, ul. Toruńska 20, tel.: 517 337 951, fax. 54 288 92 22, e-mail: asivickis@gmail.com